Körfez Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında mehteran konseri ve şiir dinletisi programı düzenledi. Programa; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcıları İbrahim Çırpan ve Osman Yurt, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hakan Boyun, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Zinhi Manap, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serbülen Kurt, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞİİRLERLE DUYGULANDILAR

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda ilk olarak sunucu Özkan Aytaç tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi. Şiirler eşliğinde sahneye gelen Körfez Belediyesi Mehteran Bölüğü, sevilen marşları seslendirdi. Vatandaşlar da ellerinde Türk bayrakları ile marşlara eşlik etti. ‘Bedir’den Çanakkale’ye’ teması ile gerçekleştirilen programda; 15 Temmuz Şehitleri de unutulmadı.

BİZDE YERİ HEP AYRIDIR

Program sonrasında konuşan Başkan Şener Söğüt,  “Körfez Belediyesi Mehteran Bölüğümüze ve şiirleri ile bizi duygulandıran Özkan Aytaç kardeşime de teşekkür ediyorum. Çanakkale Zaferi’nin bizde yeri ayrıdır. Tarihimize altın harflerle yazdığımız zaferin 107. Yıl dönümünü kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Söğüt ve protokol üyeleri daha sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: TE Bilisim