17 Kasım Dünya Prematüre Günü kapsamında VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, bir dönem yoğun bakımda tedavi gören bebekler ve aileleri ile Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Nazlıhan Alkan, Başhekim Uzm. Dr. Ali Kaya, Yenidoğan Yoğun Bakım ekibi katıldı. Ailelerle tek tek sohbet eden Milletvekili Zeybek, “Çok zor günler geçirmişsiniz, bir anne olarak sizleri anlayabilirim. Ne mutlu ki bugün hepiniz çocuklarınızla birlikte buradasınız. Buna tanık olmak çok güzel.” dedi.

YENİ DOĞAN HEKİMİ EREN- "EKİBİMİZİ KUTLUYORUM"

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Yeni Doğan Hekimi Uzm. Dr. Abdülkadir Eren  yaptığı konuşmada, “Erken doğanlar, yeni doğan hekiminin ellerindeyse kazanır” sloganına inanıyoruz. Her yıl 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde ailelerimiz ve bebeklerimizle bir araya geliyoruz. Değerli ekibimizi canı gönülden kutluyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum. Bu zorlu süreçte bizlere destek veren ailelere de sevgilerimi sunuyorum” dedi.

"ON BEBEKTEN BİRİ MAALESEF PREMATÜRE"

Çocuk Cerrahisi Hekimi Prof. Dr. Melih Tugay da, “10 bebekten 1’i maalesef prematüre doğuyor" dedi ve bu oranın her geçen gün arttığına dikkat çekti.Tugay, ".Siz değerli aileler günlerce umutla ve sabırla kapıda beklediniz. Sizlerin kucaklarınıza yavrularınızı vermek için gece gündüz demeden çalışan tüm ekibime bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

"İÇERİ GİREN HER BEBEK BİZLERİN DE BEBEĞİ"

Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Gülsüm Şahin ise yaptığı konuşmada "Emin olun yeni doğan ünitesindeki tüm bebeklerimizi sizlere bir an önce kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz. İçeri giren her bebek bizlerin de bebeği oluyor. Güveniniz için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.. Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşiresi Serra Sarıoğlu da “Sizleri burada görmek çok güzel bir duygu. Bizler artık bir aile olduk. Bebeklerinize sevgi ve şefkatle baktığımızdan emin oldunuz. Verdiğiniz destekler için ben ve ekibim adına teşekkür ederim.” diyerek etkinlikte duygularını dile getirdi. 

Yapılan kısa konuşmaların sonrasında prematüre doğan bebekler, bir zamanlar aynı odayı paylaştıkları arkadaşlarıyla bu kez oyunlar oynadı. Yüzlerin güldüğü keyifli geçen etkinlikte  prematüre bebek anneleri duygularını ve teşekkürlerini paylaşırken hekimler ve hemşirelerle bol bol hatıra fotoğrafı görüntülendi 

Editör: TE Bilisim