Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok ölüme ve sakatlığa neden olan, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen en önemli sağlık sorununu ‘bulaşıcı olmayan hastalıklar’ oluşturuyor. Bulaşıcı olmayan hastalıklardan ölümlerin yaklaşık yarısı kalp ve damar hastalıkları, kanser, kronik hava yolu hastalıklarına bağlı olup görülme sıklığı yönünden toplumun büyük bir kesimini etkiliyor. Bu hastalıkların ve risk faktörlerinin ilk görülme yaşının azalması ise uzmanlarca dikkat çekici bulunuyor. Bulaşıcı olmayan bu hastalıklar içerisinde, kalp ve damar hastalıkları tüm ölüm nedenleri arasında ilk sırada.

11 KİŞİLİK DENEYİMLİ KADROGünümüzde tanı ve tedavisi kolaylaşan kalp hastalıklarında, her hastanın öyküsü ve uygulanan tedavisi birbirinden oldukça farklı.  Bu nedenle VM Medical Park Kocaeli Hastanesi hasta odaklı yaklaşımı ve multidisipliner bakış açısıyla konusunda uzman ve deneyimli hekimleri, her hafta Kalp Konseyi’nde bir araya gelmeye başladı. Amaç; hastaya tanının doğru konulması ve hasta için en doğru tedavinin ortak kararla belirlenmesi.

Kalp Konseyi’nde yer alan VM Medical Park Kocaeli Hastanesi hekimleri şu isimlerden oluşuyor; Prof. Dr. Haluk Akbaş, Kalp ve Damar Cerrahisi (KVC), Prof. Dr. Aygül Çelik, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Prof. Dr. İbrahim Halil Ulaş Bildirici, Kardiyoloji, Doç. Dr. Hasan Ali Gümrükçüoğlu, Kardiyoloji Doç. Dr. Meki Bilici, Çocuk Kardiyolojisi Op. Dr. Ali Özerdem, Kalp ve Damar Cerrahisi (KVC), Op. Dr. Hakan Akman, Kalp ve Damar Cerrahisi (KVC) Dr. Öğr. Üyesi Yakup Balaban, Kardiyoloji Uzm. Dr. Ali Hıdır Kayışoğlu, Kardiyoloji Uzm. Dr. Mehmet Hamidi, Kardiyoloji Uzm. Dr. Volkan Kıvrak, Anestezi ve Reanimasyon. 

Editör: TE Bilisim