AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinin tatil olduğu yaz döneminde başlattığı ilçe ve köy ziyaretlerine geçtiğimiz haftasonu Gölcük'le devam etti. Katırcıoğlu'na, Gölcük Hamidiye ve Ümmiye köylerini gezi sırasında İlçe Başkanı Çetin Seymen, Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken de eşlik etti.  Ziyaretinde vatandaşlarla sohbet eden Katırcıoğlu, Hayvancılıkla uğraşan Kadir Çelik ve ailesine konuk oldu. Onların istek ve sıkıntılarını dinledi.  Köy ziyaretlerine her hafta başka bir ilçe ve köyleri şeklinde devam edeceğini açıkladı.

Pekmez Pişirdi, Kestane Topladı

Hamidiye Köyü muhtarı Adem Bal’dan köyle ilgili bilgi alan Katırcıoğlu, Fehmi Timur ve ailesinin pekmez yapımına yardım etti. Bir iki yıldır Kestane Ağaçlarına yurt dışından gelen çoğunlukla Bursa taraflarında ve bizim bölgede de görülen dal kanseri hastalıkları konusunda sıkıntı yaşandığını, ayrıca kestane mürekkep hastalığı ve kestane bal arısı hastalıklarının da ağaçların kurumasına sebep olduğunu öğrenen Katırcıoğlu bu konuda köy halkını bilgilendirdi. "İl Tarım Müdürlüğü tarafından gerek ilaçlama gerekse ağaçları budama yöntemi ile bu hastalığı bertaraf etme çalışmaları kararlılıkla sürdürülmektedir." dedi. Katırcıoğlu daha sonra beraberindeki vatandaşlarla kestane topladı, sofralara nasıl geldiği, zorluğu nedir?  sosyal medyadan takipçileriyle paylaştı.Hamidiye Köyünde Meryem İşbilen’e geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Katırcıoğlu daha sonra  Ümmiye Köyüne geçti. Sami Uzuner’in bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkadaşına ziyaret 

Gölcük turunu Katırcıoğlu, Gölcük Piyale paşa mahallesinde oturan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kasımpaşa’dan arkadaşını ziyaretle tamamladı. Geçirdiği rahatsızlık sonrası geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

Editör: TE Bilisim