Katırcıoğlu, bugün yeni görüntüler paylaştı. Burada terör örgütü Pkk’nınn sözde yöneticileri ve HDP’lilerin Kemal Kılıçdaroğlu’na yeni destek açıklamalarına yer verdi.

KANDİL’İN KARARI KILIÇDAROĞLU

Katırcıoğlu, HDP ve PKK’nın sözde yöneticilerinden yapılan açıklamalarla Kandil’in kararının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu kaydetti. Katırcıoğlu’nun paylaştığı açıklamalardan bazıları şöyle:

İŞTE O AÇIKLAMALAR

HDP Şanlıurfa Mv. Feleknas Uca: 15 Mayıs’ta da zindanların kapılarını açacak ve Abdullah Öcalan’ı özgürlüğüne kavuşturacağız.

HDP'li Saliha Aydeniz: Sayın Öcalan özgür olmadıkça Türkiye'de özgür olamaz. Sayın Öcalan'ın özgür olması gerekiyor.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:   Kullanacağımız oyumuz bir Yeşil Sol'a bir Kemal Kılıçdaroğlu'na.

HDP’li Sırrı Sakık: “Kemal Kılıçdaroğlu ve ortakları bizim sayemizde Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı bakan vekil olacaklar.  Biz geldiğimiz de Abdullah Öcalan ve tutuklu PKK’lılar genel afla özgür kalacak.”

PYD Eş Genel Başkanı Salih Müslim: “2016’dan beri Türk ordusu sahada Afrin’de her yerde yaptıklarını görüyoruz. Şimdi bir fırsat gelmiştir bu sandıkta. Sandıkta yenebilirsek bütün intakımların bir kişiden almış oluruz.”

Pkk’nın kurucularından Duran Kalkan: “Çağrı yapıyorum; demokratik adaylara oy versinler. AKP-MHP faşizmini yıkmayı temel gündemleri yapsınlar.”

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Besê Hozat: “Faşist Erdoğan'ı yıkmak için oyunu kullanmalıdır. Demokrasi güçlerinin adayına oyunu vermelidir Cumhurbaşkanlığı seçiminde.”

HDP’li Filiz Koçali: “Muhalefetin de biraz rahat olması gerekiyor bu konuda. Bu suçmuş yada kenardan destekmiş gibi algılanmaması lazım. Açık ve net durum var ortada. KCK’nın Kılıçdaroğlu’na ve Yeşil Sol Parti’ye verdiği destek çok önemli.”

Editör: TE Bilisim