İsrail, bir aydan fazladır Gazze'de sivillere bomba yağdırıyor. İsrail, binlerce kişiyi evlerinden sürgün ederken Gazze'nin güneyine gönderilenlerin akıbeti bilinmiyor. Öte yandan İsrail yönetimi, 7 Ekim'den bu yana kamuoyuna yönelik yoğun bir şekilde aldatma savaşı da yürütüyor.

GENİŞ KATILIM

Filistin'de yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde “Fikrimiz ve kalbimiz Filistin'de” sloganıyla “Kavgamızın Başkenti Kudüs” gecesi Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlendi. Düzenlenen programa Başkan Kocaman’ın ev sahipliğinde Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Kartepeliler katıldı.

NE TARAFA BAKSAK BİR ZULÜM VAR

Program, 2017 Kur’an-ı Kerim güzel okuma Dünya birincisi Habip Deveci’nin okuduğu Kur’an- Kerim Tilaveti ile başladı. Gazze’de yaşananları anlatan sinevizyon gösterisi sonrasında açılış konuşmasını yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Son yıllar oldukça zor geçmektedir. Bir hastalık çıktı binlerce can kaybettik. Deprem yaşadık kadınlarımız, çocuklarımız, insanlarımız hayatını kaybetti. Peşine bir savaş başladı. Kadınlar ve çocuklar hunharca son bir aydır ölüyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ne tarafa baksak bir zulüm var” dedi.

BU ZULÜM ELBET BİTECEK

“Saf ve birlik olmak için bir aradayız” diyen Başkan Kocaman, “Kartepe’den bir ses, bir mesaj olmak için toplandık. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Türkiye Cumhuriyeti olarak bir ve beraberiz. Bu zulmün karşısındayız. Orada yaşayan kardeşlerimizin yanındayız. Bu zulüm elbet bitecek. Filistin güzel günlere dönecektir” açıklamasında bulundu.

BEBEK, KADIN VE ÇOCUKLAR ÖLÜYOR

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise “Duyuyorsunuz görüyorsunuz, acının ve vahşetin tarifi anlatılmaz. Bizim bu gördüklerimizi ve duyduklarımızı batı hiçbir şekilde duymuyor ve görmüyor. Vefat edenlerin yüzde 75’i  kadın ve çocuk.. Gazze’deki bebek, çocuk ve kadınlar acımasızca şehit ediliyor. Filistin’de yürümeyi öğrenmeden ölmeyi öğrenen çocuklar var. Elektriği, gazı, suyu vermediklerini biliyoruz. İslam ülkeleri bir araya gelmelidir.” dedi.

FİLİSTİN’E DESTEK VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Vali Yavuz’dan KOTO ailesine teşekkür Vali Yavuz’dan KOTO ailesine teşekkür

“Son günlerde hepimiz aynı durumdayız” diyen Çakır “Kimse rahat değil. Filistin’e destek vermek için buradayız. Allah hepinizden razı olsun. Bu davayı sahiplendiğiniz için teşekkür ediyorum. Yıllardır Filistin’de insanlar ölüyor. Çocuklar şehit olmak için doğuyor” açıklamasında bulundu.

106 YILDIR ZULÜM DEVAM EDİYOR

Ömer Karaoğlu’nun ezgileri sonrasında Program Yapımcısı, Gazeteci-Yazar Bülent Deniz, Kudüs konulu konferans verdi. Deniz, “Şartlar oluştu, zemin tamamlanmak üzeredir. Mesele sadece zaman meselesidir. 106 yıldır işgal, katliam ve zulüme direnen Kassam’ın çocuklarına selam gönderelim. Filistin ecdadımızın toprağıdır” dedi.

ZAFER TÜRKÜLERİ OKUNACAK

“Gazze’ye 30 tondan fazla bomba atıldı” diyen Deniz, “Hepinizin yüzünde hüzün ve keder var. Demokrasi, insan hakları, medeniyet, halkın iradesinin sözde hamileri çark etti! Batı zihniyeti bir kez daha ikiyüzlülüğünü gösterdi.” ifadelerini kullandı. “Buradaki Müslümanlara nasıl geçiniyorsunuz diye sorduğumuzda verdikleri cevap çok önemli. Rabb’imizin vaadini ve bereketini biz her anlamda görüyoruz, diyorlar. Bu vaatten dolayı nöbet bölgesi olan Filistin terk edilmiyor.

İsrail’in yıldırma ve bıktırma taktiği her alanda devam ediyor. Mesela ülkeye giriş ve çıkışlarda zorluklar çıkarıyor. Keyfi uygulamalara şahit olunuyor! Ancak şunu bilmelidirler; şartlar ne kadar zor da olsa biz Filistin’den vazgeçmeyeceğiz. Çünkü Filistin bizim evimizdir. Mescid-i Aksa için mücadele etmek bizim imanımızın gereğidir. Orada bir zulüm var, o zulüm bitsin diye gayret etmek ise bizim insanî/İslamî kulluk sorumluluğumuzdur.”dedi.

Mazlum Filistinli kardeşlerimize, vav gibi; zalime karşı; elif gibi dimdik olalım!

Ne demiştik?

“Ey Kudüs! Seni unutursam kalbim kurusun.”

Editör: Haber Merkezi