Yaşanan meteorolojik olaylar bölgemizde tarımın merkezi niteliğindeki Kandıra’da en çok tarım alanlarını etkiledi. Özellikle ani bastıran dolu yağışları bazı bölgelerde kısmı hasarlara neden oldu.

Mezarlıklarda 20 bin çiçek dağıtıldı Mezarlıklarda 20 bin çiçek dağıtıldı

Tarımsal üretime verdiği önem ile her zaman tarım faaliyetinde bulunan çiftçilerin yanında olan Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez, yaşanan olayların hemen sonrasında yine çiftçilerin yanındaydı.  Ani bastıran yağışlardan etkilenen tarım alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Ölmez, yaklaşan fındık hasadı öncesi özellikle dolu yağışlarındanetkilenen fındık üretimi yapılan tarımsal alanlarda hasar tespitinde bulundu.

Başkan Ölmez beraberindeki Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin ile birlikte gerçekleştirdiği incelemelerde çiftçilerden de yaşananlar hakkında bilgi aldı. İlk incelemeler ve hasar tespitinin ardından yapılması gerekenlerle alakalı ivedilikle çalışmaları başlatan Başkan Ölmez, her zaman olduğu gibi bu yaşananlarda da çiftçilerin yanında olduklarını,  gereken ne varsa yapılacağını ifade ederek üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi