Kocaeli’nin birçok noktasında çalışmalar yaparak yeşil alan miktarını artıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit merkezde yer alan Kocaeli Fuarı’nın dönüşümü için çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli Fuarı’nın İzmit Millet Bahçesine dönüştürülmesi kapsamında ekipler yoğun çalışmalarına devam ediyor.

YENİ YAPILAR İNŞA EDİLİYOR

Eski ve kullanışsız yapıların kaldırıldığı alanda vatandaşların kullanımı için yenilerinin yapımı devam ediyor. Bu kapsamda kafeler bölgesinde çelik montaj ve iç duvar imalatları tamamlandı. Düğün salonları bölgesinde A blok tabliye birinci kısım betonları atılırken ikinci kısım için hazırlık yapılıyor. B blokta perde kalıp imalatları tamamlanırken C ve D bloklarda kolon perde donatı imalatları devam ediyor. Diğer yandan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu için alt yapı çalışmaları da sürüyor.

MİLLET BAHÇESİNDE NELER OLACAK?

İzmit Millet Bahçesi tamamlandığında içinde bulunduracağı lunapark, kafeteryalar, seyir amfisi, kaykay pisti, sergi yapısı, eğlence merkezi, düğün salonu, gözlem kulesi, doğa müzesi, sessiz bahçe, rekreasyon iskelesi, endemi bahçeleri, kuş gözlem platformu, yürüyüş alanları, anma tepesi, çocuk oyun alanı, gün batımı terası, kuş gözlem evi, kürek kayık kulübü, festival çadırı, spor alanları ve sosyal donatı yatırımlarıyla vatandaşla buluşacak. Gününü açık havada değerlendirmek isteyenlerin ilk tercihi olacak İzmit Millet Bahçesi, 7’den 70’e herkes için cazibe merkezine dönüşecek.

KO-MEK Çayırova sergisinde konuşan Başkan Büyükakın;  Tüm belediye hizmetlerimizle Gazze’de olacağız KO-MEK Çayırova sergisinde konuşan Başkan Büyükakın; Tüm belediye hizmetlerimizle Gazze’de olacağız
Editör: Haber Merkezi