Açıklamasının devamında Ersoy şu ifadelere yer verdi:

"31 Mart yerel seçimlerinden sonra İzmit Belediyesi işçilerine uygulanan mobbing, baskı ve işten çıkarmaların bir yenisini daha yaşıyoruz. Önce işverence işçilere zorla sendika değiştirme baskısı yapılarak  onları savunacak Hizmet-İş sendikamızdan istifa ettirilerek zorla işveren amirlerince baskı ve tehdit ile yandaş sendikaya üye yaptırılmıştır. Sonrada bazen tek tek bazen de guruplar halinde işlerine son verilmiştir. İşveren, işten çıkarmaları da sudan bahanelerle (üç gün işe gelmeyen bir kişi dışında) işyerinde kurulan disiplin kurulunu kendine göre şekillendirerek işçileri savunan hiç bir mekanizmaya izin vermeyerek, hukuksuz bir şekilde işçileri işten atmaktadır. Maalesef kendilerine devrimci ve sözde kamuoyunda işçileri en iyi şekilde savunuyoruz imajı çizen yandaş sendikanın, bu kış gününde bile çöp aracı arkasında çalışan ve zorla kendilerine üye yaptırılan  işçilerin işten atılmaları  için en ufak bir ses dahi çıkarmamaktadır.      

YILBAŞINDA İŞÇİ KIYIMI

Bütün bu yaşananlar işçiler içinde büyük kaosa neden olduğunu ifade eden ERSOY: işveren amirleri ve müdürleri tarafından işçilere açıkça yılbaşında daha kalabalık guruplar halinde işçi çıkarmaların yaşanacağı söylenmektedir. Bugün daha iyi anlıyoruz ki, Bizzat işveren tarafından yapılan sendikal operasyonlarla hedeflenen, İzmit belediyesinden işten çıkarılan işçilerin sahipsiz bırakılması ve onlara sahip çıkmayan işverene tabi olan bir sendikanın İzmit belediyesinde yetkili kalınmasıdır.                                          

ZORLA İŞÇİLER ADLİYE ÖNÜNE

Yandaş sendikanın yetkilileri işçileri savunacağına, işverenle beraber, işçileri zorla, belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in geçen gün İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Şener İnce için adliye önünde yaptığı basın açıklamasına götürerek, işverenin savunuculuğuna soyunmuştur. 31 Mart yerel seçimlerinden önce hiç bir işçinin işine son vermeyeceğim, aldıkları ücretlerini artıracağım diyenler, seçildikleri  günden beri bırakın işçilerin ücretlerini arttırmayı  hak ettikleri mesai ücretlerini dahi ödememişlerdir. Yaptıkları tek iş işçileri tehdit ve işten çıkarmak olmuştur. İzmit belediyesinde yaşanan bu hukuksuzluk artık zülüm boyutuna ulaşmıştır. Buradan tekrar İzmit belediyesi yetkililerine işçiler üzerindeki bu baskıların kaldırılmasını ve işten atılmalara bir son verilmesini diliyoruz.”dedi.                                                                            

                       

                                                                                                                            

Editör: TE Bilisim