Gölcük'te 29 Ekim kutlamaları Kaymakamlıkta tebrikat töreniyle başladı.  Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı bayram tebriklerini kabul etti. Sonrasında ise resmi geçit törenine geçildi.

Cumhuriyet Bayramı resmi geçidine vatandaşın ilgisi ise bu yıl beklenenin çok üstünde oldu., Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi adeta ellerinde bayraklı vatandaşların akınına uğradı. Donanma Komutanlığı Tören Taburu, tüm okulların öğrencileri, öğretmenler, gaziler, +1Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği, Gölcük Emniyet Müdürlüğü araçları, Gölcük Jandarma Komutanlığı araçları, Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü araçları, Gölcük Belediyesi araçları, motorcular resmi geçit töreninde yer alırken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Gölcük’te coşku içerisinde tamamlandı. Kuzey Irak’ta devam eden Pençe 3 Harekatı’nda, arama - tarama görevi esnasında kalp krizi geçiren ve yapılan müdahalelere rağmen şehit olan P.Tğm. Kamuran Ablak'ın cenaze töreni olması nedeniyle kutlamaların bir kısmı kaldırıldı.

PROTOKOL ÜYELERİ HALKI SELAMLADI

Gölcük ilçe protokolü tören aracı ile vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Ardından tribünündeki yerlerini aldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunurken günün anlam ve önemini belirten konuşma Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut'tan geldi. Sonrasında 29 Ekim konulu şiirlerle törene anlam kattı.

ANLAMLI GÜNDE GÖLCÜK TEK YUMRUK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 96.yıldönümünde heyecan ve coşku, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde gerçekleştirilen resmi geçide yansıdı. Askeri ve sivil erkan ile birlikte vatandaşlar güzel bir birlikteliği yansıtırken, Cumhuriyet kutlamalarında Gölcük adeta tek bir yumruk oldu.

Editör: TE Bilisim