YENİ ARAÇLAR TANITILDI
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, kiralama yöntemi yerine Derince Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla aldığı yeni araç filosunun tanıtımı törenle yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü Garajı’nda düzenlenen programa AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek ve Cemil Yaman, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Bayraktar, Adnan Pala ve İbrahim Şirin, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, STK başkan ve yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Derince Belediyesi’nin yaklaşık 6 milyon TL tutarındaki yeni araç filosu 3 adet çift dingil damperli kamyon, 1 adet tır ve dorse, 3 adet ısuzu tek dingil kamyon, 1 adet hidromek grayder, 1 adet hidromek kazıcı yükleyici, 6 adet transit çift kabin kamyonet ve 1 adet transit tek kabin kamyonetten oluşuyor.

"GÖNÜL BİRLİĞİ OLUŞTURDUK"

Araç tanıtım programında ilk konuşmayı  Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yaptı. Yeni araç alımı konusunda açıklamada bulunan Aygün, “İlçemizde yol yapım, onarım ve diğer çalışmalarda kullanacağımız iş makinaları ve hizmet araçlarından oluşan yeni araç filomuz Fen İşleri Garajındaki yerini aldı. Bugüne kadar araçlar kiralık olarak kullanılıyordu. Hesabımızı yaptık ve kiralık ücreti oranında taksitlerini ödeyerek araçları alma durumumuzun olduğunu gördük. İller Bankasından kendi öz kaynaklarımızla ödemek üzere kredimizi çıkartarak araçlarımızı aldık. Yeni araçlarımız ilçemize hayırlı, uğurlu olsun. Artık çalışmalarımızı kendi araçlarımızla yapmaya devam edeceğiz. Bu araçları milletimize hizmet için aldık. Bizler de çalışma arkadaşlarımız da halkımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızla güzel bir gönül birlikteliği oluşturduk. Aldığımız bu araçlar, yaptığımız bütün hizmetler yine bu necip milletimiz için” dedi.

"COĞRAFYA OLARAK DÜNYANIN KALBİNDE YAŞIYORUZ"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ise yaptığı konuşmada “Biz çok şanslı bir milletiz. Coğrafya olarak dünyanın kalbinde yaşıyoruz. Aziz milletimiz yeryüzünde güçlü olduğunda insanlığa hep hizmet etmiştir, insanlık mutlu olmuştur. Bugün sınır ötesinde yapmış olduğumuz operasyonun da temel nedeni budur.  Biz işgalci bir güç değiliz. Biz insanı yaşatmak için sınır ötesi operasyon yapıyoruz. Mehmetçiğimizin inşallah sağ salim tez zamanda ülkemize dönmesini diliyorum. Biliyorsunuz yedi düvelle mücadele ediyoruz. Bizim karşımızda asla terör örgütleri yok. Bu millet de bunu biliyor. Şanslı bir milletiz dünyanın kalbinde yaşıyoruz fakat bu coğrafyada yaşamanın bedeli ağırdır. Ama bizim milletimiz bu coğrafyanın hakkını vererek yaşıyor. Ülkemiz gibi Kocaeli de muhteşem bir şehir. Derinceliler olarak  Kocaeli’nin kalbinde yaşıyoruz ve çok şanslıyız." dedi.

ZEYBEK: "DÜNYA LİDERİ BİR CUMHURBAŞKANIMIZ VAR"

Programda son konuşmayı AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek yaptı. Alınan araçların Derince halkına hayırlı olmasını dileyen Zeybek, " Hep böyle güzel günlerde güzel programlarda birlikte olalım inşallah. Zeki ağabeyimizin kararlılığını herkes bilir. Bir şeyi yapacağım derse yapar ve bu yönden Derince çok şanslı. Bugün burada pırıl pırıl araçlarımız var. İş makinelerimiz var. Bunlar şartları zorlayarak Derince halkına hizmet etmek için alınıyor. İnşallah güzel hizmetler yapmaya vesile olurlar. Çünkü bizim yerelde ve genelde tek derdimiz var halkımıza hizmet etmek. Sayın Cumhurbaşkanımızdan muhtarlarımıza kadar tek hedefimiz halkımız için gece gündüz çalışmak. Cumhurbaşkanımızla beraber çalışma imkanı buluyorum. Gece, gündüz demeden, uykusuz bir şekilde bu millet için canını ortaya koyuyor. En son ordumuzun yaptığı Barış Pınarı Harekatı aslında bizim milletimiz için bir gelecek harekatıydı. Çok şükür inşallah amacımıza ulaşmış bir şekilde bu harekatı tamamlayacağız. Bizim hedefimiz asla işgal değil, sınırlarımızın güvenliği. Bu vesileyle şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki alnımızın akıyla bu işten çıkmış olacağız. Çünkü bizim dünya lideri bir cumhurbaşkanımız var” dedi.  Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil’in yaptırdığı duanın ardından kurdele kesimiyle program devam etti. Protokol ve vatandaşlar araçları inceleyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Editör: TE Bilisim