Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni baştan yaptığı Cumhuriyet Bulvarı’nda ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Çift taraflı dizilen masalarla Cumhuriyet Bulvarı’nda bir araya gelen 11 bin kent sakini iftarlarını adeta bir şenlik havası içerisinde açtı. İftar programından en çok memnun kalanlar ise hiç şüphesiz çocuklar oldu. Animasyon ekibi, Hacivat Karagöz oyunu, balon şişirme gibi etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklar Horoz Şekeri, Osmanlı Macunu ve Osmanlı Şerbeti’nin de tadına baktı.

YOĞUN BİR KATILIM GÖZLENDİ

Cumhuriyet Bulvarı’ndaki iftar programına Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Milletvekilleri, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, eski milletvekili ve belediye başkanları, esnaf odaları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ve binlerce Kocaelili katıldı.

SAATLER KALA DOLDU

Cumhuriyet Bulvarı Semt Polikliniği önünde kurulan sahneden her iki yöne doğru kurulan yüzlerce masa, iftara saatler kala doldu. Havanın güzel olmasını da fırsat bilen kent sakinleri aileleriyle birlikte erken saatlerde etkinlik alanına gelerek bir arada vakit geçirmenin tadını çıkardı.

BÜYÜKAKIN TEK TEK SELAMLAŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden başlayarak iftar programına katılan vatandaşlarla tek tek selamlaştı. Gençlerin ilgi odağı olan Büyükakın, özçekim isteklerini geri çevirmeyerek yüzlerce fotoğraf çektirdi. Başkan Büyükakın’a AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve Genel Sekreter Yardımcıları eşlik etti.

Editör: TE Bilisim