29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle Montessori Anaokulu’nda düzenlenen kampanyaya Bilgi Köprüsü Eğitim kurumlarına bağlı idareciler, öğretmenler, personel ve veliler katılıp kan ve kök hücre bağışında bulundu. Aynı gün, bundan 4 ay önce lösemi tedavisi gören bir çocuğa kök hücre bağışında bulunan Montessori Sınıf Öğretmenlerinden Rabia Yıldız’a da plaket takdim edildi

Törene Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Koordinatörü Beyhan Gürsoy, Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu, Kids Anaokulu Müdürü Fikret Bilgin Kaya, Kreş Müdürü Sibel Yalçınöz, Kocaeli Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Barış Can Karadağ, öğretmenler ve Kızılay Kocaeli Kan Merkezi personeli katılım sağladı.

“70 BİN KANA İHTİYACIMIZ VAR”

Kocaeli Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Barış Can Karadağ yaptığı konuşmada Rabia öğretmene teşekkür etti, kök hücre bağışı sürecini anlattı, “Rabia hanım, birkaç ay önce kök hücre bağışı için geldi. Ondan aldığımız kan örneğinden birini Ankara’ya doku tipleme laboratuvarına gönderdik. Laboratuvarda Rabia hanımla kan kanseri olan kişilerin doku analizleri yapıldı ve Rabia hanımın doku analiziyle bir eşleşme oldu. Doku analizlerinden sonra kendisini nakil sürecine hazırladık. Rabia hanıma 5 gün sabah akşam aşılar yapıldı. Bu aşı vücuttaki kök hücre sayısını artırdı. Sürecin tamamını bilmeyen insanlarda genelde vazgeçmeyi yaşıyoruz. Eğer Rabia hanım vazgeçmiş olsaydı o çocuğun hayatına mal olabilirdi. Vazgeçmeyip devam ettiği için çok teşekkür ediyoruz. 2 milyon nüfusa sahip güzelim Kocaeli’de 70 bin kana ihtiyacımız var” dedi.

“KAN VERİP HAYAT KURTARALIM”

Ardından Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu bir konuşma yaptı. "Biz de Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları adına Sayın Kurucumuz Ali Korkmaz’ın himayelerinde Rabia hocamıza, yapmış olduğu bu hayırsever davranışından ötürü bir plaket takdim etmek istedik” dedi. Bağışta bulunan Sınıf Öğretmeni Rabia Yıldız ise, “Ben de kurumuma ve Barış beye çok teşekkür ediyorum. Aslında çok basit bir işlem. Kimsenin korkmasına gerek yok. Beni en çok etkileyen hastanın çocuk olmasıydı.” Dedi. “Kan verip hayat kurtaralım” şeklinde konuştu.

Editör: TE Bilisim