Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de 'Mareşallik' rütbesi ile 'Gazilik' unvanının verildiği günün yıl dönümü olan bugün, yurdumuzda her yıl 'Gaziler Günü' olarak kutlanmaktadır. Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz şanlı tarihin ebedi kahramanlarıdır.

KO-MEK Çayırova sergisinde konuşan Başkan Büyükakın;  Tüm belediye hizmetlerimizle Gazze’de olacağız KO-MEK Çayırova sergisinde konuşan Başkan Büyükakın; Tüm belediye hizmetlerimizle Gazze’de olacağız

EN KIYMETLİ SİMGELERDİR
“Devletin ve milletin bekası, vatanın bölünmez bütünlüğü, halkın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaptılar” diyen Başkan Söğüt, “Gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz; bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgeleridir. Bu cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir.

KALBİ DUYGULARIMLA KUTLUYORUM
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Vefanın, azmin, cesaretin temsilcisi olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi