Spor Toto ile Protokol imzalandı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, seçim döneminde vaat ettiği 41 projeyi hayata geçirmek için yoğun bir gayret sarf ediyor. Aynı zamanda ilçede gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergiliyor. Derincelilere verdiği her sözü yerine getirmek için girişimlerde bulunan Başkan Aygün, özellikle çocuklar ve gençlerin heyecanla beklediği seçim vaatleri arasında da yer alan her mahalleye Gençlik Merkezi projesinin başlayacağının müjdesini verdi. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Pala ile birlikte Ankara’ya giden Başkan Aygün, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulundu. Başkent ziyaretinde Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Yaşar Göçer ile bir araya gelip protokol imzaladı. 

Dumlupınar ve Fatih’e Gençlik Merkezi

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yapılan protokolle birlikte ilk etapta Dumlupınar ve Fatih mahallelerine Gençlik Merkezleri inşa edilecek. Dumlupınar Mahallesi’nde yer alan Milli Savunma Bakanlığı’ndan Derince Belediyesi’ne tahsis edilen yaklaşık 30 bin m2’lik alana Gençlik Merkezi, Açık Futbol Sahası, Basketbol Sahası, Tenis Sahası, Fitness Grupları, Çocuk Oyun Grubu, Yürüyüş Yolları ve Bisiklet Yolları yapılacak. Protokolle birlikte Fatih Mahallesi’ne de Gençlik Merkezi, Açık Futbol Sahası, Basketbol Sahası, Fitness Grupları ve Çocuk Oyun Grupları inşa edilecek.

Eski çalışma arkadaşlarıyla buluştu

Başkentteki girişimleri ile ilçeye çok önemli iki proje kazandıran Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün Ankara temasları bununla da sınırlı kalmadı. Başkan Aygün, ilçede hizmete sunmayı planladıkları çalışmalar ve projelerle ilgili kurumlara ziyaretlerde bulundu. Başkan Yardımcısı Adnan Pala ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını ziyaret eden Başkan Aygün, Bakan Yardımcıları Selim Dursun ve Enver İskurt ile bir araya geldi. Dursun ve İskurt ile istişarede bulunan Başkan Aygün, sonrasında TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar’ın konuğu oldu. Ankara temaslarının sonunda ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret ederek eski çalışma arkadaşları ile bir araya geldi.

Editör: TE Bilisim