İMEAK DTO KOCAELİ 

ANA SPONSOR

3üncü Ulusal Kocaeli Surf Casting, yani Balık Tutma Yarışması tamamlandı. Kocaeli Surf Casting Sportif Olta Balıkçılığı Derneği tarafından düzenlenen, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi'nin Ana Sponsor olduğu yarışma Değirmendere-Yüzbaşılar sahilinde gerçekleşti. Yarışmaya Büyükşehir ve Gölcük Belediyesi destek verirken gösterilen ilgi emeği geçenleri ayrıca sevindirdi. Yarışmada tüm tutulan balıklar denize geri bırakıldı, elde edilen gelirin de 14 yaşında kanser hastalığına yakalanan Enes Erbay'ın tedavisi için kullanılacağı belirtildi. 

TÜRKİYE REKORUNU KÜRŞAD YILMAZ KIRDI

Yarışmaya  Türkiye’nin çeşitli illerinden 88 amatör olta balıkçısı katıldı. 3. Ulusal Kocaeli Surf Casting (Balık Tutma) Yarışması'nda Gölcük Belediyesi adına yarışan Kürşad Yılmaz ve Murat Kurt en büyük balık tutma dalında 1incilik elde etti. Kürşad Yılmaz kırlangıç cinsi 75 cm balıkla, en büyük balığı tutarak rekoru kırdı ve Türkiye Şampiyonu oldu.

88 YARIŞMACI MÜCADELE ETTİ

Haftasonu gerçekleşen yarışmada balıkçılar en büyük balığı tutabilmek için mücadele etti. Değirmendere Sahili Yüzbaşılar kısmında oltalarını atan balıkçılar kıyasıya yarıştı ve yapılan değerlendirmeyle en iyi olta balıkçısı belirlendi.Yarışma sonunda Türkiye rekorunu kıran Kürşad Yılmaz en büyük balık ödülünün sahibi olurken, dereceye giren yarışmacılara Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir ve Kocaeli Surfcacting Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Cihan Pestil tarafından çeşitli madalya ve kupaları takdim edildi.678 puanla Murat Çetin ve İlker Ergülen; 549 Puanla Evren Tamer ve Nihat Yakalı, 449 puanla Engin Özkan ve Oktay Sezer de dereceye giren diğer isimler oldu.  

Editör: TE Bilisim